✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Argus Hawaiian Earrings
One stop accessories that make an outfit, from pearl filled denim jackets to solid coloured tees. Meticulously detailed and moulded in resin, they add the perfect finishing touch.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Multicolor |
| Material | Resin |
| Closure | Push back with stopper |
| Measurements | Drop Length: 5.5cm, Breadth: 2.5cm |
| Package Content | 1 Pair of Earrings |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$2.69
Argus Hawaiian Earrings—
$2.69
More Images




Argus Hawaiian Earrings
One stop accessories that make an outfit, from pearl filled denim jackets to solid coloured tees. Meticulously detailed and moulded in resin, they add the perfect finishing touch.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Multicolor |
| Material | Resin |
| Closure | Push back with stopper |
| Measurements | Drop Length: 5.5cm, Breadth: 2.5cm |
| Package Content | 1 Pair of Earrings |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
One stop accessories that make an outfit, from pearl filled denim jackets to solid coloured tees. Meticulously detailed and moulded in resin, they add the perfect finishing touch.
| SPECIFICATIONS | |
| Colour | Multicolor |
| Material | Resin |
| Closure | Push back with stopper |
| Measurements | Drop Length: 5.5cm, Breadth: 2.5cm |
| Package Content | 1 Pair of Earrings |
| Care Instructions | Store In Dry And Air Tight Space Away From Moisture. Avoid Wearing In Humid Conditions & Avoid Rough Usage. |
| Net quantity> | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























