
Argent Silver Jewelry Set
A striking combination of star layered necklace paired with pearl studs, a bracelet cuff, and a shiny ring embellished with rhinestones to complete the look.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 |
In The Stars Silver Layered Necklace |
| Product 2 |
Silver Heart Bracelet |
| Product 3 |
Gracia silver earrings |
| Product 4 |
Joker & Witch Liel silver ring |
| Material | Metal Alloy |
| Color | Silver |
| Measurement | Rings- 1.2cm, Drop Length: 25cm |
| Closure | Necklace- Lobster Clasp, Bracelet-Open Cuff |
| Package Content |
1 Necklace + 1 Bracelet + 1 Ring + Set of 4 Hair Pins |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | Keep Away From Moisture And Aviod Rough Usage |
| Net Quantity | 4N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
More Images








Argent Silver Jewelry Set
A striking combination of star layered necklace paired with pearl studs, a bracelet cuff, and a shiny ring embellished with rhinestones to complete the look.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 |
In The Stars Silver Layered Necklace |
| Product 2 |
Silver Heart Bracelet |
| Product 3 |
Gracia silver earrings |
| Product 4 |
Joker & Witch Liel silver ring |
| Material | Metal Alloy |
| Color | Silver |
| Measurement | Rings- 1.2cm, Drop Length: 25cm |
| Closure | Necklace- Lobster Clasp, Bracelet-Open Cuff |
| Package Content |
1 Necklace + 1 Bracelet + 1 Ring + Set of 4 Hair Pins |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | Keep Away From Moisture And Aviod Rough Usage |
| Net Quantity | 4N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A striking combination of star layered necklace paired with pearl studs, a bracelet cuff, and a shiny ring embellished with rhinestones to complete the look.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 |
In The Stars Silver Layered Necklace |
| Product 2 |
Silver Heart Bracelet |
| Product 3 |
Gracia silver earrings |
| Product 4 |
Joker & Witch Liel silver ring |
| Material | Metal Alloy |
| Color | Silver |
| Measurement | Rings- 1.2cm, Drop Length: 25cm |
| Closure | Necklace- Lobster Clasp, Bracelet-Open Cuff |
| Package Content |
1 Necklace + 1 Bracelet + 1 Ring + Set of 4 Hair Pins |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | Keep Away From Moisture And Aviod Rough Usage |
| Net Quantity | 4N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























