✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Amsterdam Blue Grey Medium Dial Rose Gold Linked Chain Strap Women's Watch
This watch’s blue dial and rose gold accents are the vibe check you didn’t know your wrist needed. Perfect for work or weekend fits, it comes with a sleek Rose Gold strap and just the right amount of wow.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Rose Gold |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Clasp Style | Deployment Clasp |
| Dial Diameter | 34 mm |
| Dial Color | Grey blue |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$3.57
Original: $11.89
-70%Amsterdam Blue Grey Medium Dial Rose Gold Linked Chain Strap Women's Watch—
$11.89
$3.57More Images







Amsterdam Blue Grey Medium Dial Rose Gold Linked Chain Strap Women's Watch
This watch’s blue dial and rose gold accents are the vibe check you didn’t know your wrist needed. Perfect for work or weekend fits, it comes with a sleek Rose Gold strap and just the right amount of wow.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Rose Gold |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Clasp Style | Deployment Clasp |
| Dial Diameter | 34 mm |
| Dial Color | Grey blue |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This watch’s blue dial and rose gold accents are the vibe check you didn’t know your wrist needed. Perfect for work or weekend fits, it comes with a sleek Rose Gold strap and just the right amount of wow.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Rose Gold |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Clasp Style | Deployment Clasp |
| Dial Diameter | 34 mm |
| Dial Color | Grey blue |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























