
All Gold Jewelry Set
Who doesn't love all gold? We sure do! This set features a sleek gold metal layered necklace paired with bold hoops and stackable rings to complete the look. We can tell you that this set is a perfect match for your LBD!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Classic Bold Gold Hoops |
| Product 2 | Sleek Gold Layered Necklace |
| Product 3 | Joker & Witch Elegant Midi rings ( Set of 5) |
| Color | Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Necklace Length | Drop Length-23cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earrings- Diameter: 5cm, Rings- Diameter: 1.3 cm |
| Closure | Earring- Lever Back, Bracelet- Open Cuff |
| Package Content | 1earring + 1NECKLACE + Set of 5 Rings |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Original: $6.05
-70%$6.05
$1.81More Images





All Gold Jewelry Set
Who doesn't love all gold? We sure do! This set features a sleek gold metal layered necklace paired with bold hoops and stackable rings to complete the look. We can tell you that this set is a perfect match for your LBD!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Classic Bold Gold Hoops |
| Product 2 | Sleek Gold Layered Necklace |
| Product 3 | Joker & Witch Elegant Midi rings ( Set of 5) |
| Color | Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Necklace Length | Drop Length-23cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earrings- Diameter: 5cm, Rings- Diameter: 1.3 cm |
| Closure | Earring- Lever Back, Bracelet- Open Cuff |
| Package Content | 1earring + 1NECKLACE + Set of 5 Rings |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Who doesn't love all gold? We sure do! This set features a sleek gold metal layered necklace paired with bold hoops and stackable rings to complete the look. We can tell you that this set is a perfect match for your LBD!
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 | Classic Bold Gold Hoops |
| Product 2 | Sleek Gold Layered Necklace |
| Product 3 | Joker & Witch Elegant Midi rings ( Set of 5) |
| Color | Gold |
| Material | Metal Alloy |
| Necklace Length | Drop Length-23cm |
| Necklace Closure |
Lobster Clasp |
| Measurement | Earrings- Diameter: 5cm, Rings- Diameter: 1.3 cm |
| Closure | Earring- Lever Back, Bracelet- Open Cuff |
| Package Content | 1earring + 1NECKLACE + Set of 5 Rings |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net Quantity | 3N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























