
Alessia Jewelry Set
Mix and match statements with minimal for the perfect look! This set features our minimal heart pendant necklace paired with rose gold hoops, a shiny mantra band, and a ring embellished with rhinestones.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 |
Elegant Heart Charm Rosegold Necklace |
| Product 2 |
Joker & Witch Rose Gold Band |
| Product 3 |
Saturday Night Rose Gold Hoops |
| Product 4 |
Joker & Witch Liel rosegold ring |
| Material | Metal Alloy + Rhinestone |
| Color |
Rose gold |
| Measurement | Earrings- Diameter: 5cm , Rings- 1.2cm, Drop Length: 22cm |
| Closure | Earrings- Lever Back, Necklace- Lobster Clasp, Bracelet-Open Cuff |
| Package Content |
1 Necklace + 1 Bracelet + 1 Ring + A pair of earrings |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | Keep Away From Moisture And Aviod Rough Usage |
| Net Quantity | 4N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Original: $13.62
-70%$13.62
$4.09More Images







Alessia Jewelry Set
Mix and match statements with minimal for the perfect look! This set features our minimal heart pendant necklace paired with rose gold hoops, a shiny mantra band, and a ring embellished with rhinestones.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 |
Elegant Heart Charm Rosegold Necklace |
| Product 2 |
Joker & Witch Rose Gold Band |
| Product 3 |
Saturday Night Rose Gold Hoops |
| Product 4 |
Joker & Witch Liel rosegold ring |
| Material | Metal Alloy + Rhinestone |
| Color |
Rose gold |
| Measurement | Earrings- Diameter: 5cm , Rings- 1.2cm, Drop Length: 22cm |
| Closure | Earrings- Lever Back, Necklace- Lobster Clasp, Bracelet-Open Cuff |
| Package Content |
1 Necklace + 1 Bracelet + 1 Ring + A pair of earrings |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | Keep Away From Moisture And Aviod Rough Usage |
| Net Quantity | 4N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Mix and match statements with minimal for the perfect look! This set features our minimal heart pendant necklace paired with rose gold hoops, a shiny mantra band, and a ring embellished with rhinestones.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 |
Elegant Heart Charm Rosegold Necklace |
| Product 2 |
Joker & Witch Rose Gold Band |
| Product 3 |
Saturday Night Rose Gold Hoops |
| Product 4 |
Joker & Witch Liel rosegold ring |
| Material | Metal Alloy + Rhinestone |
| Color |
Rose gold |
| Measurement | Earrings- Diameter: 5cm , Rings- 1.2cm, Drop Length: 22cm |
| Closure | Earrings- Lever Back, Necklace- Lobster Clasp, Bracelet-Open Cuff |
| Package Content |
1 Necklace + 1 Bracelet + 1 Ring + A pair of earrings |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | Keep Away From Moisture And Aviod Rough Usage |
| Net Quantity | 4N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























