
Albin White Large Square Dial Black PU Strap Women's Watch
The Albin Watch is serving major style vibes with its cute white square dial and black PU strap. It’s the perfect pop of color for your wrist and your wardrobe.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Black |
| Strap Material | PU Leather Strap |
| Clasp Style | Tang Buckle Strap |
| Dial Diameter | 38 mm |
| Dial Color | Beige |
| Dial Shape | Square |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Original: $12.87
-70%$12.87
$3.86More Images







Albin White Large Square Dial Black PU Strap Women's Watch
The Albin Watch is serving major style vibes with its cute white square dial and black PU strap. It’s the perfect pop of color for your wrist and your wardrobe.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Black |
| Strap Material | PU Leather Strap |
| Clasp Style | Tang Buckle Strap |
| Dial Diameter | 38 mm |
| Dial Color | Beige |
| Dial Shape | Square |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Albin Watch is serving major style vibes with its cute white square dial and black PU strap. It’s the perfect pop of color for your wrist and your wardrobe.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Black |
| Strap Material | PU Leather Strap |
| Clasp Style | Tang Buckle Strap |
| Dial Diameter | 38 mm |
| Dial Color | Beige |
| Dial Shape | Square |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























