✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Ain Silver Jewelry Set
A set that will complete your elegant evening look! It features our minimal pearl layered necklace paired with pearl hoops, a dainty ring, and a simple silver bracelet cuff to complete the look.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 |
Franklin pearl necklace |
| Product 2 |
Galactic Silver Bracelet |
| Product 3 |
Glitzy Pearls Hoop Earrings |
| Product 4 |
Bunny Hop Silver Ring |
| Color | Silver |
|
Material |
Metal Alloy + Rhinestone |
| Measurement | Rings- 1.2cm, Drop Length: 22cm, Earrings- Diameter- 5 cm |
| Closure | Necklace- Lobster Clasp, Bracelet-Open Cuff, Earrings- Push back with stopper |
| Package Content |
1 Necklace + 1 Bracelet + 1 Ring + A pair of earrings |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | Keep Away From Moisture And Aviod Rough Usage |
| Net Quantity | 4N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$7.35
Ain Silver Jewelry Set—
$7.35
More Images







Ain Silver Jewelry Set
A set that will complete your elegant evening look! It features our minimal pearl layered necklace paired with pearl hoops, a dainty ring, and a simple silver bracelet cuff to complete the look.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 |
Franklin pearl necklace |
| Product 2 |
Galactic Silver Bracelet |
| Product 3 |
Glitzy Pearls Hoop Earrings |
| Product 4 |
Bunny Hop Silver Ring |
| Color | Silver |
|
Material |
Metal Alloy + Rhinestone |
| Measurement | Rings- 1.2cm, Drop Length: 22cm, Earrings- Diameter- 5 cm |
| Closure | Necklace- Lobster Clasp, Bracelet-Open Cuff, Earrings- Push back with stopper |
| Package Content |
1 Necklace + 1 Bracelet + 1 Ring + A pair of earrings |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | Keep Away From Moisture And Aviod Rough Usage |
| Net Quantity | 4N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A set that will complete your elegant evening look! It features our minimal pearl layered necklace paired with pearl hoops, a dainty ring, and a simple silver bracelet cuff to complete the look.
| SPECIFICATIONS | |
| Product 1 |
Franklin pearl necklace |
| Product 2 |
Galactic Silver Bracelet |
| Product 3 |
Glitzy Pearls Hoop Earrings |
| Product 4 |
Bunny Hop Silver Ring |
| Color | Silver |
|
Material |
Metal Alloy + Rhinestone |
| Measurement | Rings- 1.2cm, Drop Length: 22cm, Earrings- Diameter- 5 cm |
| Closure | Necklace- Lobster Clasp, Bracelet-Open Cuff, Earrings- Push back with stopper |
| Package Content |
1 Necklace + 1 Bracelet + 1 Ring + A pair of earrings |
| Warranty | No Warranty |
| Care Instructions | Keep Away From Moisture And Aviod Rough Usage |
| Net Quantity | 4N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























