
Agnes Black Large Dial Silver Linked Chain Strap Women's Watch
Timeless design meets everyday wearability. Minimal black dial with silver accents, this watch is made for those who want to stay sharp, no matter the moment.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Silver |
| Strap Material | Link Strap |
| Clasp Style | Deployment Clasp |
| Dial Diameter | 38 mm |
| Dial Color | Black |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Original: $12.33
-70%$12.33
$3.70More Images







Agnes Black Large Dial Silver Linked Chain Strap Women's Watch
Timeless design meets everyday wearability. Minimal black dial with silver accents, this watch is made for those who want to stay sharp, no matter the moment.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Silver |
| Strap Material | Link Strap |
| Clasp Style | Deployment Clasp |
| Dial Diameter | 38 mm |
| Dial Color | Black |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Timeless design meets everyday wearability. Minimal black dial with silver accents, this watch is made for those who want to stay sharp, no matter the moment.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Silver |
| Strap Material | Link Strap |
| Clasp Style | Deployment Clasp |
| Dial Diameter | 38 mm |
| Dial Color | Black |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE AND AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |























